Naša spoločnosť sa zaoberá vykurovaním od roku 2004 a z toho vyplývajú naše skúsenosti v odbornosti návrhov ale i realizácii. Ponúkame vám komplexné riešenia pre novostavby i rekonštrukcie k zefektívneniu prevádzky. Výmena kotla je ľahšia ako kedykoľvek predtým. Vďaka pokroku v technike ale aj zručnostiam je možné realizovať výmenu kotla už za pár hodín.

Typy vykurovacích systémov

Ak plánujete stavať rodinný dom bude pre vás dôležité správne vybrať vykurovací systém. Kvôli stále sa zvyšujúcemu nároku na energetické kritéria je možné splniť požiadavky na tepelný komfort každého nového domu prostredníctvom nízkoteplotného vykurovacieho systému.

Jeho hlavnou výhodou je, že dokáže využívať vysoko efektívne a zároveň ekologické zdroje tepla ako sú kondenzačné kotly alebo tepelné čerpadlá. Teplo sa následne odovzdáva cez veľké plochy a tie sú: podlahové, stropné alebo stenové takzvané “sálavé teplo“. Znamená to, že teplo sa ukladá na povrchu, ale aj v samotnej konštrukcii. Takto sa znižujú straty tepla v miestnosti čo má za následok pocit komfortu, vďaka tomu je možné znížiť teplotu v miestnosti od 1 až po 4°C oproti klasickým vykurovacím systémom. Pri nízkoteplotnom vykurovaní sa vyhnete starostiam, akými sú vysušenie vzduchu, vírenie prachu a prievan.